درباره من

اگر میخواهید مختصر آشنایی با من داشته باشید میتوانید داستان زندگی دیجیتالی کوتاه مرا در همین صفحه بخوانید …

ایمیل

OMIDMAC[at]GMAIL[dot]COM

توییتر

dromidomidi@

پیشرفت من

از زمانی که مشهورترین نرم افزار روی یک رایانه شخصی، نسخه ای از MS-DOS ماکروسافت بود، با کامپیوتر آشنا شدم. تقریباً در شانزده سالگی تمام دستورات Dos را بلد بودم و دنبال بستر جدیدی برای یادگیری میگشتم. به NC یا همان نورتون کامندر رسیدم. اولین تجربه TUI من! در همین ایام با زبان های برنامه نویسی و اختصاصا FoxPro آشنا شدم. مفهوم پایگاه داده را فهمیدم و با زبان QBasic اینکار را امتحان کردم. مدتی گذشت و بعد از تجربه ویندوز 3.1، با تعداد بسیار زیادی فلاپی دیسک، ویندوز 95 را روی کامپیوتر خانه نصب کردیم.

در دبیرستان زبان ویندوز 98 را کاملا شخصی فارسی کردم و ستاپی ساختم که روی هر ویندوز 98ای نصب میشد زبان محاوره آن را کاملا فارسی میکرد.

با VB6 آشنا شدم. در دانشگاه علاقه مند به ساخت نرم افزار برای گوشی های موبایل شدم. اما خوب منابع یادگیری خیلی کم بود. حتی کتاب هم خریدم. هنوز هم کتابش را دارم. سیمبین، جاوا و … . اما همش تئوری بود. 

با دلفی و فورترن هم کار کردم. اما به طور جدی، با ویژوال بیسیک و ویژوال استدیو، نرم فزار ناوبری دستگاه سورتر گوجه فرنگی، همان پایان نامه ارشدم را نوشتم. یک نرم افزار تمام عیار شد. پردازش تصویر، برد الکترونیکی، دوربین، باز و بسته کننده های مکانیکی و … همه را مدیریت میکرد.

در همان سال های اوایل دهه نود بود که اولین گوشی اندروید سامسونگم را خریدم. یک Galaxy Gio سامسونگ بود و اینگونه وارد فضای اندروید شدم.

با توسعه نرم افزار ها و اپ های اسلامی و دینی ای که کمبود آنها را در فضای وب احساس کرده بودم شروع کردم. اولین درآمد های شخصی ام را این روز ها خرج میکردم و ایام جذابی را طی میکردم.

بعد از یکی دو سال با ورود به مقطع دکتری، فعالیتم در حوزه اندروید جدی تر و حرفه ای تر شد. مدرس دوره های جهاد دانشگاهی و کلاس های خصوصی شدم و همین امر سبب پیشرفتم در این حوزه شد.

خلاصه با کوله باری از تجربه کامپیوتری، مهارت و توانمندی، امروز اینها را برایتان نوشتم. بیشتر سعی کردم به جای حرفه ای بودن آکادمیک، کار راه اندازی باشم که خیرش به همه برسد. بر اساس نیازم یاد گرفتم و کار کردم. هیچوقت آموزشی را از کسی دریغ نکردم. هیچوقت هم کار اجباری برای کسی نکردم اگر هم بوده پولش را گرفتم.

در این داستان کوتاه چند ساله ام، تمرکزم بیشتر روی حوزه برنامه نویسی بود، وگرنه در طراحی، عکس، ویدئو، دوربین، موبایل، اینترنت، سرچ، و تقریباً هر فعالیت دیجیتالی تجربه ای دارم. سعی کردم مهمترین نرم افزار ها و تکنیک هایی که کار کردم را در نمایش زیر ارائه کنم: